کلینیک تخصصی ناخن لاهیجان

مرکز تخصصی ناخن به مدیریت مریم تقوی (مدرس سبک روسی) به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزشی و ارائه خدمات ناخن در لاهیجان فعالیت دارد. مریم تقوی عضو رسمی آکادمی فی اروپا می باشد. خدمات ناخن در محیطی آرام، بهداشتی، با استفاده از مرغوب ترین مواد و به روز ترین تکنیک ها توسط متخصصان ارائه می شود. ناخنکار حرفه ای با متد مناسب و مدرن و متریال با کیفیت، ناخن زیبا و با استحکام خلق می کند. در این صورت، ناخن هوا نمیگیرد و دوام بالایی دارد و از بروز بیماری های ناخن جلوگیری می شود. تلاش ما در مرکز تخصصی ناخن جلب حداکثری رضایت مشتریان است تا با توجه مد بهترین خدمات را ارائه دهیم.

مریم تقوی

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن با موادی همانند لاک ناخن می باشد ولی با تفاوت اندک. داشتن دستان زیبا از زمان های بسیار قدیم همیشه بخشی از آیین آراستگی ما بوده است. خانم ها دوست دارند که دست‌های خود را با زیورآلات آراسته و از ناخن‌های خود مراقبت کنند. در مصر باستان، ناخن های بلند نمادی از موقعیت و ثروت بودند. ژلیش ناخن یکی از موثرترین روش های این کار به شمار می‌رود.

در دنیای امروز، ناخن های زیبا بخشی از شخصیت شما هستند. اما همه از ناخن های زیبا و قوی برخوردار نیستند. کاشت ناخن راهی است برای رسیدن به ناخن‌های زیبا و بلند.

در حال حاضر سه نوع روش کاشت ناخن وجود دارد: ژلیش یا کاشت ناخن ژله ای، اکرلیک یا کاشت پودری، و فایبرگلاس که هرکدام از آن‌ها ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در ادامه به بررسی بیشتر کاشت ژلیش دخترانه و آموزش قدم به قدم کاشت آن می‌پردازیم.

ژلیش ناخن چیست؟

ژل ناخن قوامی شبیه به ژل مو دارد. این ژل یا در قسمت داخلی ناخن مصنوعی یا مستقیماً روی بستر طبیعی ناخن قرار می‌گیرد تا آن را بلند کرده و رشد ناخن را به طور طبیعی تقویت کند.

کاشت ژله ای ناخن یا ژلیش با استفاده از ترکیبات جدید و پیشرفته‌ای که دائماً وارد بازار می‌شوند، به سرعت در حال افزایش است. چندین نوع مختلف ژل وجود دارد، اما همه آن‌ها به یک لامپ UV نیاز دارند. سه نوع اصلی از ژل عبارتند از:

ژلیش ناخن

 • ژل سخت (که باید با فیلینگ از بین برود)
 • ژل خیساندنی (که در استون حل می‌شود)
 • ژل لهستانی (که مانند لاک ناخن زده می‌شود و با استون پاک می‌شود)

تفاوت ژلیش با کاشت پودری چیست؟

تفاوت ژلیش ناخن با کاشت پودری در این است که آنچه ناخن های ژلیش و پودری را از هم جدا می‌کند، ساختار ناخن است. تیپ های آکریلیک از پلاستیک ساخته شده است و برای حالت گرفتن به مایع مونومر و پودر پلیمر نیاز دارد.

در مقابل، تیپ های ژله ای از قبل شکل گرفته است و بعد روی ناخن قرار می‌گیرند. این اکستنشن‌ها کاملاً از ژل ساخته شده و کل ناخن را می‌پوشانند.

ژلیش یا کاشت ژل جایگزین سالم‌تری برای اکریلیک ناخن هستند. کاشت و حتی ریموو ناخن های ژله ای سریع‌تر انجام می‌شود و درد و آسیب کمتری دارد.

مزایای ژلیش ناخن

آنچه باعث افزایش محبوبیت ژلیش می‌شود، این است که این ماده نه تنها از ژل برای دوام بیشتر ساخته شده است، بلکه به مواد شیمیایی سخت نیز احتیاج ندارد. از سایر مزایای کاشت ژلیش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به ناخن های طبیعی آسیب نمی‌زند
 • تیپ آن سبک است
 • بدون دود و بوی شدید است
 • به فیلینگ های سنگین نیاز ندارد
 • انعطاف‌پذیر است
 • براقیت و شاین آن دائمی است

علاوه بر این، اکستنشن های ژله ای به راحتی با خیساندن در استون از بین می‌روند و نوک آن‌ها در استون حل می‌شود. همچنین لازم نیست نگران انجام کارهای روزمره خود باشید. ژلیش ناخن بسیار مقاوم هستند و حین انجام کارهای روزانه شما بلند نمی‌شوند و نمی‌شکنند.

ماندگاری ژلیش ناخن چقدر است؟

کاشت ژلیش ناخن اگر حرفه ای انجام شود می‌تواند تا ۳ الی ۴ هفته دوام بیاورد. حتی در صورت استفاده از ابزار و محصولات با کیفیت و مرغوب، ماندگاری آن به ۵ هفته هم می‌رسد.

ژلیش ناخن

آموزش کاشت ژلیش دخترانه

۱. ناخن را آماده کنید

قبل از اینکه آموزش ژلیش ناخن را شروع کنیم، دقت کنید که بستر طبیعی ناخن باید تمیز و خشک باشد. برای آماده کردن ناخن، ابتدا ژل قبلی را از ناخن های مشتری پاک کنید.

سپس ناخن را سوهان بکشید و لبه های آن را صاف کنید.

یک ناخن کار حرفه ای، کوتیکول های ناخن را با استفاده از دستگاه فشار دهنده کوتیکول به عقب فشار می‌دهد. سپس، بقایای کوتیکول مرده را بوسیله نیپر کوتیکول از لبه ناخن جدا می‌کند.

برداشتن کوتیکول قدیمی و عقب راندن آن، بستر ناخن جذاب‌تری ایجاد می‌کند و همچنین به بلندتر نشان دادن ناخن کمک می‌کند.

هنگامی که بستر ناخن تمیز و خشک شد، آماده  کاشت می‌شود.

۲. تیپ ناخن مناسب را انتخاب کنید

برای خانم‌هایی که از طول طبیعی ناخن خود راضی هستند، ممکن است استفاده از تیپ مصنوعی لازم نباشد. ژل را می‌توان مستقیماً روی بستر ناخن قرار داد تا ناخن طبیعی تقویت و ضخیم شود.

برای کسانی که می‌خواهند ناخن‌های بلندتری داشته باشند، از تیپ های مصنوعی بر روی ناخن استفاده می‌شود. در این مرحله از کاشت ژله ای، تیپ هایی را انتخاب می‌کنند که متناسب با شکل و پهنای ناخن شما باشد.

۳. تیپ ها را روی ناخن قرار دهید

هنگام کار با تیپ و ژل، بهتر است که قبل از چسباندن به ناخن، آن را صاف کنید. این کار حجم تیپ را کاهش می‌دهد و به دستیابی به خط لبخند بهتر کمک می‌کند.

اگر از قالب کاشت استفاده می‌کنید، ناخن طبیعی را آماده کرده و قالب ها را روی آن بگذارید. ژل پایه را به ناخن طبیعی بمالید، آن را روی قالب بکشید و یک اکستنشن درست کنید.

۲۰ ثانیه صبر کنید و قالب را بردارید. این یک اکستنشن نازک است که دقیقا مانند یک تیپ برای شما عمل می‌کند.

۴. اکنون نوبت ژل سازنده (بیلدر) است

قبل از استفاده از ژل بیلدر، سطح هر ناخن را با یک پاک کننده یا دهیدراتور ناخن پاک کنید و شکل و طول آن را با مشتری خود بررسی کنید. ابتدا از یک پرایمر و سپس از یک اتصال دهنده (باندر) استفاده کنید (این دو ماده متفاوت هستند ) و چند دقیقه صبر کنید تا خشک شود.

مرحله بعد نوبت ژل سخت است. این سخت ترین قسمت کاشت ناخن ژله ای است. اگر این مواد به اشتباه استفاده شوند، ناخن ممکن است توده‌ای، خیلی ضخیم یا کج به نظر برسد.

۵. ژل شفاف را روی ناخن بمالید

یک تکه کوچک از ژل شفاف را برداشته و در وسط ناخن قرار دهید. آن را با حرکات دایره ای کوچک از لبه ناخن تا قسمت کوتیکول بمالید و کل ناخن را بپوشانید. مطمئن باشید که یک حاشیه مشخص در اطراف دیواره‌های جانبی و کوتیکول ایجاد می‌شود.

این کار را روی همه انگشتان یک دست انجام دهید (در صورت تمایل می‌توانید هر بار روی ۲ انگشت این کار را انجام دهید).

ناخن ها را زیر لامپ UV / LED قرار دهید. وقتی ژل خشک شد، برای ناخن انگشت شست هم تمام این مراحل ژلیش ناخن را انجام دهید.

۶. ناخن را پرداخت کنید

پس از استفاده از ژل، ناخن باید پرداخت (باف) شده و به شکل و طول مورد نظر قرار برسد. باف کردن ناخن به از بین بردن باقی مانده ژل نیز کمک خواهد کرد.

۷. طراحی مورد نظر را بر روی ناخن انجام دهید

پس از اتمام کاشت ژلیش، نوبت به طراحی ناخن می‌رسد. در این مرحله می‌توانید هر رنگ و طرحی که باب میل مشتری است استفاده کرده و ناخن های ژله ای زیبایی را برای او ایجاد کنید.

اگر بجای استفاده از تیپ ناخن، تمام مراحل بالا را روی ناخن طبیعی انجام دهید، در نهایت ژلیش ناخن کوتاه دخترانه خواهید داشت که بسیار طبیعی و زیباست و نگهداری آن نیز بسیار آسان است.

اکنون کار تمام است! اگر تمام مراحل را با دقت و ظرافت انجام داده باشید،‌ ناخن های مشتری بسیار زیبا،‌ طبیعی، و مقاوم خواهد بود. همچنین، کاشت ناخن ژله ای در خانه نیز به راحتی انجام می‌شود. فقط کافی است مواد ضروری این مدل کاشت را تهیه کرده و مراحل آن را با دقت دنبال کنید.

مراحل کاشت ژلیش ناخن با تیپ مصنوعی

مراحل کاشت ژله ای با تیپ مصنوعی دقیقا مانند سایر روش‌های کاشت ژلیش است. و تنها فرق آن در نوع تیپ و نحوه چسباندن آن به ناخن است.

کسانی که می‌خواهند ناخن بلند و مقاومی داشته باشند، می‌توانند از این تیپ‌ها استفاده کنند. تیپ‌های مصنوعی به صورت شفاف و بسیار سبک هستند، به راحتی نمی‌شکنند، بلند نمی‌شوند و می‌توانند ناخن‌های ژله ای بلند و زیبایی را برای شما ایجاد کنند.

در این ویدئو می‌توانید روش کاشت ژلیش بلند را به صورت کاملا دقیق و مرحله مرحله آموزش ببینید.

توصیه های مراقبتی بعد از کاشت ژلیش ناخن

برای مراقبت از کاشت ناخن ژله ای کوتاه و بلند و افزایش ماندگاری آن،‌ بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 • هرگونه واکنش آلرژیک را بلافاصله به ناخن کار خود اطلاع دهید.
 • ۲ تا ۳ هفته بعد از کاشت، برای ترمیم آن اقدام کنید.
 • همیشه از پاک کننده لاک غیر استون استفاده کنید. همچنین اگر با رنگ سر و کار دارید، از یک لایه محافظ بر روی ناخن‌های خود استفاده کنید تا از تغییر رنگ ناخن‌های خود جلوگیری کنید.
 • هنگام استفاده از مواد شوینده و سفید کننده قوی از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.
 • هرروز از روغن / کرم کوتیکول استفاده کنید تا ژل و ناخن زیر آن را تقویت کنید.
 • از کرم دست خوب استفاده کنید.
 • با ناخن‌های خود به عنوان جواهر رفتار کنید، نه ابزار.

کلینیک تخصصی ناخن مریم تقوی ارائه دهنده کلیه خدمات ناخن در لاهیجان.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

نظرات بسته شده است.