پرایمر ناخن

پرایمر ناخن

پرایمر ناخن

پرایمر ناخن یکی از لوازم مورد نیاز برای آماده سازی ناخن جهت زدن لاک ژل و انجام کاشت است. برای دانستن اینکه پرایمر ناخن چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است، این مطلب را از دست ندهید.

پرایمر ناخن چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

در پاسخ به این سوال که پرایمر در ناخن چیست ، باید پاسخ داد که پرایمر ماده‌ای برای زیرسازی آرایش ناخن است که سطح آن را صاف، صیقلی و چسبنده می‌کند. این محصول باعث می‌شود مواد کاشت به خوبی روی صدف ناخن نشسته و جدا نشوند. استفاده نکردن از پرایمر، موجب قرار نگرفتن مواد کاشت روی ناخن و در نتیجه کاهش دوام و ماندگاری کاشت ناخن خواهد شد.

اگر تمام مراحل کاشت ناخن به خوبی انجام شود، به راحتی و با استفاده از یک لاک خوب می‌توانید زیبایی و جذابیت ناخن‌های خود را دو چندان کنید.

انواع پرایمر

پرایمرها در ۳ نوع اسیدی، اسید متوسط و غیر اسیدی هستند. احتمالاً هنگام کاشت ناخن، متوجه شده‌اید که بعد از سوهان کشی یک مایع روی ناخن مالیده می‌شود که ممکن است با سوزش همراه باشد.

پرایمر چه کاربردی دارد

در این قسمت از مقاله شرح داده شده که کار پرایمر ناخن چیست؟ لازم است دقت داشته باشید که کاربرد پرایمر به ویژه زمانی که با پودر لیکوئید اکریلیک کار می‌کنید بسیار مهم و ضروری بوده و می‌توان گفت، مهم‌ترین بخش از کاشت ناخن محسوب می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید بیس ناخن چه کاربردی دارد باید پاسخ داد که پرایمر نقش اصلی را برای ایجاد ماندگاری مواد کاشت ناخن روی صدف ناخن ایفا می‌کند. لازم به ذکر است استفاده نادرست از این محصول، موجب آسیب به ناخن خواهد شد.

پرایمر ناخن

پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود

با توجه به اینکه پرایمر برای ایجاد چسبندگی بیشتر و نگه‌داشتن مواد روی ناخن به کار می‌رود؛ باید روی ناخن طبیعی استفاده شود. استفاده‌ی پرایمر روی ناخن کاشت و تیپ، باعث زرد شدن آن‌ها خواهد شد.

زمان استفاده از بیس بعد از سوهان کشی و قبل از استفاده از مواد کاشت ناخن روی صدف ناخن‌ها است. در صورتی که پرایمر استفاده نکنید، مواد کاشت بعد از ۲۴ ساعت به طور کامل و قالبی، مانند ناخن مصنوعی از صدف ناخن‌ها جدا می‌شوند.

نکته دیگر در مورد اینکه بیس ناخن چه زمانی استفاده میشود این است که پیش از مصرف پرایمر لازم است میزان رطوبت و سالم بودن ناخن ها بررسی شود.

نحوه استفاده :

  1. درب ظرف را باز کنید و برس حاوی مواد پرایمر را به لبه‌های دهانه ظرف بمالید و به کمک یک دستمال تمیز مقدار اضافه پرایمر را بگیرید. سپس با دقت مواد پرایمر را روی صدف ناخن بزنید.
  2. از تماس بیس با پوست اطراف صدف ناخن بپرهیزید، فقط محلول را روی صدف ناخن‌ها بزنید و مصرف مقدار کمی از پرایمر کافی است.
  3. به طور کلی، استفاده از پرایمر مربوط به مرحله بعد از سوهان کشی بوده و باعث صاف و صیقلی شدن صدف ناخن می‌شود. پیش از استفاده از بیس می‌توانید از پوشر یا عقب زن، برای عقب زدن پوست‌های ریشه و صدف ناخن‌ها استفاده کنیم.
  4. ناخن‌های سالم را به صورت بیضی به پرایمر آغشته و اطراف و مرکز ناخن را به خوبی پوشش داد. ولی کناره‌های ناخن را در معرض پرایمر قرار ندهید.
  5. نحوه استفاده از پرایمر برای ناخن‌های خشک و ناسالم، فقط در قسمت سر آن‌ها است. اگر این خشکی و آسیب شدید باشد، بهتر است مدتی از کاشت ناخن پرهیز شود تا صدف ناخن‌ها مهلت ترمیم و رطوبت‌رسانی بیابند.
  6. زمان مورد نیاز برای خشک شدن پرایمر حدود ۳۰ ثانیه است. بعد از آن از لاک، لاک ژل یا مواد اکریلیک برای کاشت، طراحی و لاک استفاده شود.
  7. نکته مهم در نحوه استفاده از پایه ناخن این است که استفاده افراطی از آن می‌تواند موجب تشکیل حفره‌هایی در صدف ناخن شود و به لایه‌های زیرین ناخن و پوست نفوذ کند. وارد شدن اسید پرایمر به سیستم گردش خون بسیار خطرناک است و می‌تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. بنابراین در مصرف آن افراط نشود و فقط یک لایه نازک روی ناخن کافی خواهد بود.

بیس پرایمر ناخن چیست؟

شاید این اصطلاح برای شما آشنا باشد که استفاده از بیس پرایمر ناخن هنگام کاشت و مانیکور ناخن‌ها لازم است.

پرایمر به عنوان پایه یا بیس استفاده می‌شود . از رسیدن مواد مضر ژل و لاک به صدف ناخن جلوگیری می‌کند و مانع از زرد شدن صدف ناخن‌ها و ایجاد لکه روی آن‌ها می‌شود.

ویژگی‌های این محصول، آن را به انتخابی مناسب برای مانیکور کردن ناخن، کمک به چسبندگی مواد کاشت و افزایش دوام کاشت ناخن تبدیل کرده است.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *