کلینیک تخصصی ناخن لاهیجان

مرکز تخصصی ناخن به مدیریت مریم تقوی (مدرس سبک روسی) به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزشی و ارائه خدمات ناخن در لاهیجان فعالیت دارد. مریم تقوی عضو رسمی آکادمی فی اروپا می باشد. خدمات ناخن در محیطی آرام، بهداشتی، با استفاده از مرغوب ترین مواد و به روز ترین تکنیک ها توسط متخصصان ارائه می شود. ناخنکار حرفه ای با متد مناسب و مدرن و متریال با کیفیت، ناخن زیبا و با استحکام خلق می کند. در این صورت، ناخن هوا نمیگیرد و دوام بالایی دارد و از بروز بیماری های ناخن جلوگیری می شود. تلاش ما در مرکز تخصصی ناخن جلب حداکثری رضایت مشتریان است تا با توجه مد بهترین خدمات را ارائه دهیم.

مریم تقوی

علت متوقف شدن رشد ناخن

علت متوقف شدن رشد ناخن

علت متوقف شدن رشد ناخن

علت متوقف شدن رشد ناخن متنوع است. همه اعضای بدن برای رشد به عوامل متعددی نیاز دارند یکی از این اعضا ناخن ها هستند که نمی توان به آنها اهمیت نداد نگهداری از ناخن امری طبیعی است زیرا ناخنها عضو زیبایی در انسان محسوب می شوند. انسان از زمان تولد تا هر زمانی که زنده است با اینکه تغییراتی در اندازه ضخامت ناخنها پیش می اید اما باید رشد داشته باشد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که رشد ناخنهایتان متوقف یا کند شده است بهتر است این مقاله را دامه دهید عوامل زیادی می توانند در رشد و متوقف شدن ناخنها نقش داشته باشند. ناخنها برای رشد مطلوب نیاز به ویتامینها و مواد معدنی مختلفی نیاز دارند که هر یک از آنها را میتوان از راه غذاها و داروها دریافت کرد. رشد طبیعی ناخن در ماه حدود ۳ الی ۴ میلیمتر خواهد بود و این اتفاق در ناخن دست بیشتر است. یعنی ناخن دست رشد بیشتری نسبت به ناخن پا دارند درشرایط کمتر از این رشد آنها کند است .

 

علت متوقف شدن رشد ناخن

 

عوامل موثر در عدم رشد ناخن

  • کم خونی و تغذیه نامناسب
  • کوتاهی در مراقبت
  • ژنتیک
  • کفش نامناسب (پاشنه بلند و باریک)
  • کمبود روغن سالم بدن

تاثیر کم خونی وتغذیه نامناسب در رشد ناخن

یکی از عوامل متوقف شدن رشد (علت متوقف شدن رشد ناخن)  ناخن کم خونی است. گوشت مخصوصا گوشت قرمز سرشار از آهن است البته گوشت سفید هم حاوی پروتئین و آهن می باشد اما در گوشت قرمز بیشتر یافت می شود. اگر کودک شما علاقه ای به خوردن گوشت نشان نمیدهد روش پخت غذا را تغییر دهید یا از گوشتهای سفید مانند مرغ یا غذاهای دریایی جایگزین کنید. حبوبات و تخم مرغ نیز سرشار از پروتئین و آهن هستند. اما به اندازه گوشت جذب بدن نمی شوند. کمبود کلسیم باعث کند شدن رشد ناخنها می شود برای دریافت کلسیم ، روی و فسفر به مقدار کافی لبنیات وحبوبات و گوشت دریافت کرد.

کوتاهی در مراقبت از ناخن

عواملی مانند استفاده مدام از لاک بر روی ناخن می تواند رشد ناخنها را کاهش دهد. همچنین آستون های قوی برای پاک کردن لاک عدم استفاده از سوهان برای مراقبت از ناخن و جلوگیری از شکننده شدن ناخنها می تواند باعث شکننده شدن ناخنها شود. برخی از کودکان تا بزرگسالی هم عادت ناخن جویدن را از سر خود درنمی آورند. جویدن ناخن باعث می شود نوک تیز ناخنها کند شوند و رشد خوبی نداشته باشند. حتی بزاق دهان باعث پوسته پوسته شدن ناخن وایجاد قارچها در اطراف ناخن خواهند شد.

ژنتیک میتواند دررشد ناخن تاثیر گذار باشد

شکل و رشد ناخن می تواند زمینه ژنتیکی داشته باشد برخی از ناخنهای که رشدشان کند یا متوقف می شود ممکن است به خاطرعامل ژنتیکی باشد البته یکی ازعلت متوقف شدن رشد ناخن ژنتیک است .

کفش نامناسب

استفاده از کفش باریک یا پاشنه بلند فشار زیادی در انگشتان و ناخنها وارد می کنند که در رشد ناخنها تاثیر گزارند

کاهش رشد ناخن به علت کاهش روغن بدن

کمبود روغنهای سالم ومفید در بدن می تواند باعث شود ناخنها رشد مطلوبی نداشته باشند. برای جبران این کار استفاده از روغنهای مانند زیتون و کنجد ضروری است. مواد شوینده باعث شکننده شدن و از بین بردن چربی پوست و ناخن می شود در زمان ظرف شستن از دستکش استفاده کنید و بعد از حمام یا شستشوی ظرف یا دست با روغن یا کلسیرین دستان خود را حتما ماساژ دهید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

نظرات بسته شده است.