کلینیک تخصصی ناخن لاهیجان

مرکز تخصصی ناخن به مدیریت مریم تقوی (مدرس سبک روسی) به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزشی و ارائه خدمات ناخن در لاهیجان فعالیت دارد. مریم تقوی عضو رسمی آکادمی فی اروپا می باشد. خدمات ناخن در محیطی آرام، بهداشتی، با استفاده از مرغوب ترین مواد و به روز ترین تکنیک ها توسط متخصصان ارائه می شود. ناخنکار حرفه ای با متد مناسب و مدرن و متریال با کیفیت، ناخن زیبا و با استحکام خلق می کند. در این صورت، ناخن هوا نمیگیرد و دوام بالایی دارد و از بروز بیماری های ناخن جلوگیری می شود. تلاش ما در مرکز تخصصی ناخن جلب حداکثری رضایت مشتریان است تا با توجه مد بهترین خدمات را ارائه دهیم.

مریم تقوی

ریمو کاشت ناخن

ریمو کاشت ناخن

ریمو کاشت ناخن

کاشت ناخن به روش های پودری، ژل و یا اکریلیک ناخن های شما را از حالت یکنواختی و بی روح بودن خارج می کنند و به ناخن ها ظاهری فریبنده می بخشند. هزینه های کاشت ناخن و ترمیم آن نسبتا بالاست. بنابراین بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که برای برداشتن کاشت ناخن، به آرایشگاه مراجعه نکنند. تا مجبور نباشند هزینه اضافه ای پرداخت کنند. شما می توانید از طریق آموزش های این صفحه به سادگی در خانه کار برداشتن ناخن مصنوعی را انجام دهید.  در این مقاله قصد داریم به آموزش ۳ روش ساده ریمو کاشت ناخن در خانه یا منزل بپردازیم. تکنیک هایی دقیقا مشابه آنچه که در آرایشگاه برای ریمو ناخن های شما استفاده می کنند. با ما همراه باشید.

ریمو کاشت ناخن

پنبه آغشته به استون در فویل آلومینیومی

مرحله اول:

ناخن های مصنوعی را با ناخن گیر مقداری کوتاه کنید. این کار باعث می شود تا استون راحت تر به بقیه سطح ناخن شما نفوذ کند و راحتتر ناخن های مصنوعی را شل کند. ناخن های مصنوعی را تا سطح ناخن های خودتان کوتاه کنید. ناخن های طبیعی خود را تا پایان کار کوتاه و مرتب نکنید.

مرحله دوم:

از یک سوهان ناخن برای نازک شدن سطح ناخن های مصنوعی استفاده کنید. برای ریمو ناخن در منزل از حرکات عقب و جلو برای سوهان کشیدن استفاده کنید. سوهان را به تمام سطح ناخن بکشید. مراقب سطح کوتیکول در انتهای ناخن باشید. اگر برای ریمو کاشت ناخن خیلی سریع و بی دقت سوهان بکشید ممکن است به سطح کوتیکول آسیب برسد. سوهان کشیدن را تا زمان از بین رفتن پوشش براق ناخن مصنوعی ادامه دهید. حتما مرحله سوهان کشی را انجام دهید. این مرحله باعث می شود استون بهتر عمل کند و ناخن ها زودتر ریمو شوند. اگر بیش از حد سوهان بکشید باعث می شود ناخن طبیعی خودتان از بین برود. این کار خطر عفونت ناخن را برای شما به همراه دارد.

مرحله سوم:

برای کندن ناخن کاشته شده، ۱۰ فویل را به صورت مستطیل شکل با قیچی ببرید. هر برش باید حدود ۱۰ سانتی متر طول و ۵ سانتی متر عرض داشته باشد. قبل از بریدن همه فویل ها، یکی از آنها را چک کنید. از اینکه توپ پنبه ای آغشته به استون در فویل شما جای بگیرد، اطمینان حاصل کنید. انتهای فویل ها باید روی هم بیاید تا به خوبی بسته شود.

مرحله چهارم:

یک پنبه را به استون آغشته کنید و روی ناخن های خود داخل فویل بگذارید. پنبه باید کاملا استونی باشد اما چکه نکند. برای برداشتن کاشت ناخن هایی که با روش اکریلیک انجام شده مطمئن شوید که پنبه در وسط فویل شما قرار گرفته است. برای کاشت ژل باید پنبه آغشته به استون، تمام سطح ناخن شما را بپوشاند. در این مرحله می توانید از لاک پاک کن ها نیز استفاده کنید. اما لاک پاک کن نسبت به استون، باید زمان بیشتری روی ناخن هایتان بماند.

مرحله پنجم:

فویل را اطراف ناخن خود بپیچید تا پنبه آغشته به استون محکم شود. نوک انگشت را روی مرکز فویل قرار دهید. انتهای فوبل را محکم ببندید تا فویل اطراف نوک انگشتان محکم شود. زمانی که پنبه آغشته به استون به خوبی روی ناخن شما جای بگیرد، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. استون به خوبی کار خود را انجام می دهد.

مرحله ششم:

این کار را برای همه ناخن های خود تکرار کنید. ممکن است پیچیدن چند انگشت آخر برای شما سخت باشد. زیرا فویل های انگشتانتان مانع از پیچیدن صحیح انگشت های آخر می شود. در صورت بروز این اتفاق از یکی از اعضای خانواده تان کمک بگیرید. پیشنهاد دیگر این است که ریمو چند انگشت آخر را به زمان بعد از انگشتان دیگر موگول کنید.

مرحله هفتم:

بیست دقیقه فویل ها را روی ناخن خود نگه دارید. با انگشتان در فویل پیچیده شده هیچ کاری انجام ندهید. اگر پنبه داخل فویل جا به جا شود، استون به خوبی عمل نمی کند. بنابراین به مدت بیست دقیقه با دست ها کاری نداشته باشید.

مرحله هشتم:

بعد از باز کردن فویل ها، از یک پوشر(عقب زن) ناخن برای برداشتن باقی مانده ناخن ها کمک بگیرید. برای کاشت ژل سعی کنید باقی مانده ژل ها را با پوشر بتراشید. اگر کاشت اکریلیک به راحتی بلند شد، به کمک پوشر با یک حرکت آن را از روی ناخن بردارید. اگر کاشت اکریلیک به راحتی برداشته نشد، دوباره فویل ها را ببندید و ۵ دقیقه دیگر صبر کنید. به خاطر داشته باشید که باید فویل ها را به ترتیب باز کنید و عمل برداشتن ناخن ها را سریع انجام بدهید.

مرحله نهم:

با استفاده از بافر ناخن، تکه های چسبیده شده را به صورت کامل پاک کنید. بافر را با فشار ملایم روی ناخن های به عقب و جلو ببرید. ممکن است لازم باشد در بعضی از نقاط فشار بیشتری وارد کنید تا باقی مانده تکه ها از بین برود.

 

فرو بردن ناخن ها در استون

مرحله اول:

ناخن های مصنوعی را با ناخن گیر مقداری کوتاه کنید. این کار باعث می شود تا استون راحت تر به بقیه سطح ناخن شما نفوذ کند و راحتتر ناخن های مصنوعی را شل کند. ناخن های مصنوعی را تا سطح ناخن های خودتان کوتاه کنید. ناخن های طبیعی خود را تا پایان کار کوتاه و مرتب نکنید.

مرحله دوم:

از یک سوهان ناخن برای نازک شدن سطح ناخن های مصنوعی استفاده کنید. سوهان را به تمام سطح ناخن بکشید. مراقب سطح کوتیکول در انتهای ناخن باشید. اگر خیلی سریع و بی دقت سوهان بکشید ممکن است به سطح کوتیکول آسیب برسد. سوهان کشیدن را تا زمان از بین رفتن پوشش براق ناخن مصنوعی ادامه دهید. قبل از خیساندن ناخن ها در استون، برای راحت تر کنده شدن ناخن های مصنوعی، حتما این کار را انجام دهید.

مرحله سوم:

برای ریمو کاشت ناخن یک ظرف کوچک را با استون خالص پر کنید. از یک بشقاب شیشه ای کم عمق استفاده کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد. همه نوک انگشتان را با هم در استون قرار دهید.این ظرف باید به اندازه ۵۰۰ میلی لیتر گنجایش داشته باشد. ظرف تا نیمه، پر از استون خالص کنید.

مرحله چهارم:

ظرف را درون یک کاسه بزرگ آب داغ قرار دهید. گرم کردن استون به شما کمک می کند تا سریع تر عمل کرده و ناخن ها زودتر ریمو شوند. کاسه ای که انتخاب می کنید باید حداقل دو برابر ظرف استون باشد. کاسه را پر از آب جوش کرده و ظرف استون را داخل آن قرار دهید. مراقب باشید که آب در ظرف استون سر ریز نشود.

مرحله پنجم:

ناخن های خود را به مدت ۱۰ دقیقه در استون قرار دهید. استون باعث می شود ناخن های اکریلیک و کاشت ژل به راحتی حل شوند. سعی کنید استون کم ترین تماس را با پوست شما داشته باشد. برای این کار می توانید انگشتان خود را به صورت زاویه دار در استون قرار دهید.

مرحله ششم:

بررسی کنید که ناخن ها شل شده اند و آماده جدا شدن هستند یا خیر. از پوشر چوبی برای تراشیدن باقی مانده مواد بر روی ناخن ها استفاده کنید. اگر تکه های باقی مانده به سختی از روی ناخن ها جدا شدند، برای چند دقیقه دیگر ناخن ها در استون قرار دهید.

مرحله هفتم:

با پوشر ناخن، باقی مانده کاشت ژل یا کاشت اکریلیک را از روی ناخن پاک کنید. این کار را با فشار ملایم انجام دهید تا به بستر ناخن آسیبی نرسد.

ریمو کاشت اکریلیک با نخ دندان

این روش برداشتن کاشت ناخن ممکن است به ناخن های طبیعی شما آسیب برساند. به همین دلیل این روش توسط ناخن کارها توصیه نمی شود. استفاده از نخ دندان برای ریمو ناخن‌های کاشته شده می تواند منجر به کشیدن ناخن طبیعی شما بشود. ممکن است اندکی درد داشته باشد و حتی منجر به عفونت ناخن بشود.

مرحله اول:

یک نخ دندان دسته دار تهیه کنید. اگر تمایل به خرید نخ دندان دسته دار ندارید، می توانید از تخ دندان معمولی هم استفاده کنید. اما در این صورت باید از یکی از اعضای خانواده و یا دوستان برای انجام این کار کمک بگیرید. به این دلیل که نخ را با یک دست نمی توانید نگه دارید.

مرحله دوم:

با یک خلال دندان یا پوشر چوبی به انتهای ناخن فشار کمی وارد کنید تا شل شود. در مرحله بعد نخ دندان باید همین جا در انتهای ناخن کاشت شده قرار بگیرد. مراقب باشید که حین انجام کار فشار بیش از حد به ناخن وارد نکنید. فقط انتهای ناخن کاشت شده را کمی به طرف جلو حرکت بدهید.

مرحله سوم:

نخ دندان را در خلاف جهت ناخن و در زیر ناخن کاشت شده قرار دهید. سپس به سمت عقب و جلو بکشید.

مرحله چهارم:

همچنان حرکت عقب و جلو بردن نخ دندان را ادامه دهید. این کار را آرام ادامه دهید. تا جایی که ناخن کاشت شده به طور کامل کنده شود. اگر خیلی سریع پیش روی کنید، ناخن طبیعی شما آسیب می بیند.

مرحله پنجم:

پس از اتمام کار ناخن های خود را مرتب و تمیز کنید. این کار را با یک بافر ناخن انجام دهید. بعد از اتمام کار می توانید از روغن های تقویتی ناخن استفاده کنید.

ریمو کاشت ناخن

کندن ناخن کاشت با سرکه

برای کندن ناخن کاشت با سرکه ابتدا باید وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. این ابزار عبارتند از:

 • یک کاسه
 • سرکه سیب یا سرکه سفید
 • ناخن گیر
 • پوشر کوتیکول
 • سوهان ناخن برقی یا دستی
 • بافر
 • پاک کننده لاک ناخن (اگر باید ابتدا لاک را پاک کنید)
 • پنبه یا پد پنبه ای
 • فویل
 • حوله کوچک
 • وازلین (اختیاری)

دستورالعمل:

اگر روی ناخن های کاشت خود لاک زده اید، ابتدا باید آن را با لاک پاک کن پاک کنید. اما اگر لاک نزده اید یا سوهان خوبی در منزل دارید، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. در مرحله بعد باید یک لایه از اکریلیک ناخن های خود را جدا کنید. برای این کار می توانید از سوهان برقی سوهان دستی یا بافر استفاده کنید. دقت کنید که یک لایه اکریلیک باید روی ناخنتان بماند و تمام آن ها را در این مرحله از بین نبرید.

برای نرم کردن ناخن ها و تاثیر بیشتر سرکه بهتر است که آن ها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب گرم خیس کنید. این مرحله کاملا اختیاری است.

اکنون مقدار مساوی سرکه و آبلیمو یا الکل را در یک کاسه بریزید. انگشتان خود را به مدت ۱۲ دقیقه در آن قرار دهید. اگر بعد از این مدت ناخن هایتان نرم شد می توانید به مرحله بعد بروید. اما اگر هنوز کامل نرم نشده بود کمی بیشتر به آن زمان بدهید. برای اینکه سرکه پوست اطراف ناخن هایتان را خراب نکند، مقداری وازلین به نوک انگشتانتان بزنید.

دست هایتان را بشویید و با یک پوشر کوتیکول یا نخ دندان به آرامی لایه های سست اکریلیک را از روی ناخنتان جدا کنید. اگر بعد از انجام این کار هنوز هم تکه های مواد کاشت روی ناخن هایتان مانده است، ۵ دقیقه دیگر نیز انگشتانتان را در سرکه قرار دهید و این کار را مجددا تکرار کنید.

در نهایت با استفاده از بافر آخرین ذرات مواد را پاک کنید و با وازلین یا هر کرم و روغن دیگری که در منزل دارید،‌ناخن ها و پوست اطراف آن را مرطوب کنید.

کندن ناخن کاشت با نوشابه

کندن ناخن کاشت با نوشابه نیز مانند روش قبلی است، با این تفاوت که به جای سرکه از نوشابه استفاده می کنیم. به این صورت که پس از پاک کردن لاک، ناخن هایتان را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون یک کاسه پر از نوشابه گازدار قرار دهید و پس از آن با استفاده از پوشر یا نخ دندان اکریلیک را از روی ناخن هایتان جدا کنید.

برداشتن ناخن کاشت با آب جوش

برای برداشتن ناخن کاشت با آب جوش به یک کاسه آب و یک پوشر کوتیکول نیاز دارید. ابتدا مقداری آب را درون یک کاسه بریزید و آن را تا جایی که بتوانید دست هایتان را درون آن قرار دهید گرم کنید. به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دست هایتان را درون آب نگه دارید تا زمانی که لایه کاشت ناخن متورم شود. این نشانه جدا شدن کاشت از روی ناخن است. سپس با استفاده از پوشر یا هر وسیله تیز دیگری لایه اکریلیک را از روی ناخنتان جدا کنید.

برای برداشتن ناخن مصنوعی چه زمانی باید آنها را در استون خیس کنیم؟

اجازه دهید ناخن های شما به مدت 30 دقیقه در استون خیس بخورند. اگر فویل آلومینیومی ندارید می‌توانید از نوار غیر پلاستیکی برای سفت کردن گلوله های پنبه ای استفاده کنید. اگر مطمئن هستید که استون به پوستتان آسیب نمی‌زند، می‌توانید ناخن های خود را در کاسه استون خیس کنید.

چگونه ناخن های شیشه ای را ریمو کنیم؟

ابتدا دو ناخن شیشه‌ای را به صورت نصفه در استون قرار دهید. یک حوله دستی را در آب خیس کنید و به مدت یک تا دو دقیقه در مایکروویو قرار دهید. سپس حوله را باز کنید و یک طرف آن را با یک تکه پلاستیک بپوشانید. سپس از روغن کوتیکول برای ریمو کاشت ناخن های شیشه‌ای خود استفاده کنید.

چگونه ناخن های ژلی را به سرعت از بین ببریم؟

یک پنبه آغشته به استون را بالای ناخن خود قرار دهید. سپس یک تکه کوچک ورق آلومینیوم را به دور ناخن خود بپیچید تا پنبه جایگاه ثابتی پیدا کند. وقتی این کار را برای همه انگشتان انجام دادید، به مدت 15 تا 20 دقیقه استراحت کنید تا پاک کننده ناخن کار خودش را انجام دهد.

چگونه می‌توان ناخن های اکریلیک را در خانه ریمو کرد؟

استون 100 درصد را در یک سینی یا کاسه بریزید و ناخن های خود را به مدت 5 دقیقه در آن خیس کنید. با فشار دهنده کوتیکول فلزی، ناخن مصنوعی را حرکت دهید. مجدد ناخن های خود را خیس کرده و سپس به آرامی با کوتیکول آنها را فشار دهید تا برداشته شوند. این کار را تکرار کنید تا اکریلیک شما کاملا از بین برود.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

نظرات بسته شده است.