خشک شدن لاک ناخن

خشک شدن لاک ناخن

صبر کردن برای خشک شدن کامل لاک ناخن‌ ها کار ساده‌ای نیست. فقط یک اشتباه مثل دست کردن در جیب یا باز کردن در کمد می‌تواند همه زحمت شما را به هدر بدهد. گاهی تصور می‌کنید که لاک ناخن شما خشک شده است. اما مالیدن آن به لباس نه تنها لباس‌ها را کثیف و لک می‌کند بلکه لاک ناخن‌ها را هم خراب می‌کند. خشک شدن لاک ناخن به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مقاله با آن‌ها آشنا خواهید شد.

در این مقاله کارشناسان زیبایی یک بار برای همیشه به این سوال پاسخ داده‌اند. نکاتی مهمی را برای داشتن لاک خوب و باکیفیت و روش‌های خشک شدن سریع لاک ناخن بیان کرده‌اند. یعنی کارهایی که موقع لاک زدن باید انجام دهید. و کارهایی که نباید انجام دهید تا لاک ناخن زیبایی داشته باشید و قبل از خشک شدن خراب نشود.

خشک شدن لاک ناخن

چقدر طول می‌کشد تا لاک ناخن‌ها خشک شود؟

اگر از تاپ کوت روی لاک ناخن خود استفاده کنید مدت زمانی که واقعا طول می‌کشد تا لاک ناخن‌ها خشک شود ده دقیقه است. اما در غیر این صورت سرعت خشک شدن لاک ناخن به عوامل متعدد دیگری بستگی خواهد داشت. مثلا میزان غلظت و روان بودن لاک یا تعداد لایه‌هایی که روی هم لاک زده‌اید. یا میزان نازکی و ضخیم بودن هر لایه. برای این که لاک سریع‌تر خشک شود باید لاک ناخن را یکدست و نازک روی ناخن‌ها بزنید و بیشتر از دو لایه لاک نزنید. چون اگر سه لایه یا بیشتر لاک بزنید لاک شما حالت خمیری پیدا می‌کند و به این زودی‌ها خشک نمی‌شود.

اگر این نکات را رعایت کنید حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بعد می‌توانید به اشیای مختلف دست بزنید. بدون آن که نگران خراب شدن لاک باشید. اما برای اطمینان بیشتر توصیه می‌شود تا یک ساعت از انجام کارهایی که روی ناخن فشار می‌آورد و به لاک آسیب می‌زند (مثل باز کردن در جعبه و …) خودداری کنید. پس اگر عجله دارید بهتر است یک تاپ کوت مناسب تهیه کنید تا دیگر نگران خراب شدن زودهنگام لاک ناخن‌ها نباشید.

خشک شدن لاک ناخن

ممنوعیت هنگام لاک زدن

  • قبل از لاک ناخن را پاک کنید. اگر دست شما چرب و روغنی باقی است، لاک شما به راحتی پوسته پوسته و جدا خواهد شد.
  • در شرایطی لاک بزنید که نیاز به دست زدن به لباس‌های خود نداشته باشید. مثلا قصد عوض کردن لباس‌های خود را نداشته باشید.
  • پس از لاک دستشوییی نروید. قبل از این کار حتما به دستشویی بروید سپس لاک را شروع کنید. هرچند این توصیه به نظر واضح می‌رسد اما همه ما این اشتباه را مرتکب شده‌ایم.
  • لاک ناخن کهنه استفاده نکنید. لاک ناخن پس از شش ماه بی کیفیت و دو فاز می شود. پس هرچه زودتر مجموعه لاک‌های خود را بازبینی کرده و لاک‌های کهنه را دور بریزید.
  • پس از لاک در محیط مرطوب و خیس قرار نگیرید. مثلا حمام یا باشگاه تا یک ساعت اصلا توصیه نمی‌شود.

خشک شدن لاک ناخن

اگر این مقاله مورد توجه شما قرار گرفت می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز شاخه دست و ناخن مطالعه کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را نیز در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مرکز ناخن مریم تقوی در لاهیجان ارائه دهند بهترین خدمات ناخن می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *