کلینیک تخصصی ناخن لاهیجان

مرکز تخصصی ناخن به مدیریت مریم تقوی (مدرس سبک روسی) به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزشی و ارائه خدمات ناخن در لاهیجان فعالیت دارد. مریم تقوی عضو رسمی آکادمی فی اروپا می باشد. خدمات ناخن در محیطی آرام، بهداشتی، با استفاده از مرغوب ترین مواد و به روز ترین تکنیک ها توسط متخصصان ارائه می شود. ناخنکار حرفه ای با متد مناسب و مدرن و متریال با کیفیت، ناخن زیبا و با استحکام خلق می کند. در این صورت، ناخن هوا نمیگیرد و دوام بالایی دارد و از بروز بیماری های ناخن جلوگیری می شود. تلاش ما در مرکز تخصصی ناخن جلب حداکثری رضایت مشتریان است تا با توجه مد بهترین خدمات را ارائه دهیم.

مریم تقوی

ترمیم ناخن شکسته

ترمیم ناخن شکسته

در این مقاله در مورد ترمیم ناخن شکسته با شما همراه هستیم. ناخن شکسته علاوه بر این که زیبایی و نظم دستان و ناخن‌های بلند شما را بر هم می‌زند ممکن است باعث زخم و آسیب به قسمت صدف ناخن‌ها هم بشود. شکستن ناخن به علل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از آن‌ها قابل پیشگیری نیست. اما نگران نباشید هر مشکلی راه حلی دارد. ترمیم ناخن شکسته هم امکان پذیر است.

 

وسایل مورد نیاز

  • لاک ناخن را پاک کنید

ترمیم ناخن شکسته

این روش تنها روی ناخن تمیز قابل انجام است. لازم است که قبل از شروع کار لاک ناخن خود را پاک کنید. لزومی به پاک کردن لاک همه ناخن‌ها نیست اما اگر بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید. پنبه را به لاک پاک کن آغشته کنید. به آرامی روی تمامی قسمت‌های ناخن شکسته بکشید تا تمیز شود. مراقب باشید که پرزهای پنبه به شکستگی ناخن گیر نکند چون این پرزها و تکه‌های پنبه ممکن است داخل شکستگی باق بماند و ناخن درست رشد نکند. برخی مواقع وقتی شکستگی ناخن خیلی عمیق باشد ممکن است باعث ایجاد زخم در پایه ناخن شود که در این شرایط باید بیشتر مراقب باشید و چند روی صبر کنید تا زخم بهبود یابد سپس به ترمیم ناخن بپردازید.

  • کاغذچای کیسه‌ای را برش دهید

شما قرار است با کاغذی که در بسته بندی چای کیسه‌ای استفاده می‌شود ناخن خود را ترمیم کنید. یک عدد چای کیسه‌ای معمولی را بردارید و قسمت بالای آن را که معمولا نخی به آن وصل است با قیچی برش دهید. کاغذ چای را جدا کنید و محتویات آن را که دیگر قابل استفاده نیست داخل سطح زباله بیندازید. علت استفاده از این نوع کاغذ این است که کاغذ چای کیسه‌ای هم به اندازه کافی محکم و جاذب است و هم چندان ضخیم نیست و به راحتی روی ناخن فرم می‌گیرد.

  • کاغذ چای کیسه‌ای را به فرم ناخن ببرید

این مورد بستگی به سلیقه شما دارد و این که می‌خواهید ناخن شما به صورت یکست ترمیم شود. یا فقط یک بخش از با کاغذ ترمیم شود. بر این اساس کاغذ را به فرم مستطیلی که کل ناخن را پوشش یا به اندازه‌ای که تنها قسمت مورد نظر را ترمیم کند برش دهید. مطمئن شوید که عرض کاغذ به اندازه‌ای هست که کناره‌های ناخن را هم بپوشاند و از آن فراتر نرود. اگر کاغذ از قسمت نوک ناخن بلندتر است نگران نباشید بعدا می‌توانید اضافات آن را قیچی و جدا کنید.

 

روش تعمیر ناخن

  • بیس کوت بزنید

ترمیم ناخن شکسته

حالا نوبت به جای نمایی کاغذ چای کیسه‌ای روی ناخن می‌رسد. برای این کار شما به بیس کوت معمولی که به عنوان پایه لاک به کار می‌برید نیاز دارید. با بیس کوت تمام قسمت‌های ناخن از جمله قسمت مورد نظر را پوشش دهید. این بیس کوت در واقع نقش چسب کار را به عهده دارد و قرار است کاغذ را به چایه ناخن شما بچسباند. البته برای این کار می‌‌تواند از چسب ناخن هم استفاده کنید اما چسب ناخن ماده‌ای شیمیایی و قوی است که بعدا جدا کردن آن نیاز به زحمت بیشتری دارد و چندان توصیه  نمی‌شود.

  • تکه کاغذ چای کیسه‌ای را روی ناخن بگذارید

قبل از آن که بیس کوت خشک شود بلافاصله قطعه کاغذی را که قبلا برش داده‌اید بردارید و روی ناخن و در محل صحیح طوری بگذارید که شکستگی را کاملا پوشش دهید و آن را فشار دهید تا روی ناخن بچسبد. مطمئن شوید که حباب هوایی زیر کاغذ ناخن باقی نمانده باشد. سپس پنج دقیقه صبر کنید تا بیس کوت کاملا خشک شود و کاغذ به ناخن بچسبد.

  • اضافات کاغذ را برش دهید

ترمیم ناخن شکسته

اضافه های کاغذ را می بریم. ناخن را از لحاظ قرینه بودن و داشتن لبه‌های ناصاف و و نامرتب بررسی کنید و اضافات ناخن را با قیچی ببرید. اگر کاغذ چای کیسه‌ای کمی بلندتر از بقیه ناخن‌های شما بود مشکلی نیست، شما بعدا می‌توانید با سوهان ناخن آن را درست و مرتب کنید.

  • یک لایه دیگر بیس کوت بزنید

حال که کاغذ چای کیسه‌ای روی ناخن محکم شده  و شکل گرفته است بیس کوت را بردارید. روی ناخن را با یک لایه دیگر از آن پوشش دهید. در این مرحله کاغذ چای کیسه‌ای شفاف شده است و آن سوی آن دیده می‌شود. ده تا پانزده دقیقه صبر کنید تا لایه دوم بیس کوت هم خشک شود.

  • ناخن را سوهان بکشید

در این مرحله می‌توانید ناخن را فرم دهید. سوهان ناخن را بردارید. زوائد و ناضافی‌های لبه کاغذ چای را صاف کنید. سوهان را در یک جهت بکشید تا بافت ناخن آسیب نبیند. این کار کمک می‌کند تا بافت زبر کاغذ از بین برود و برآمدگی آن روی سطح ناخن مشخص نباشد. هنگام سوهان فشار بیش از حدی روی ناخن و کاغذ وارد نکنید.

  • یک لایه دیگر بیس کوت بزنید

برای این که نتیجه کار بی‌نقص و طبیعی به نظر برسد، یک لایه دیگر بیس کوت روی سطح صاف ناخن بزنید. ده دقیقه دیگر صبر کنید تا این لایه لاک هم خشک شود.

  • مثل همیشه لاک بزنید

ترمیم ناخن شکسته

ناخن شما کاملا ترمیم شد. الان فرمی طبیعی دارد. بیس کوت روی ان هم کاملا خشک است. می‌توانید مثل همیشه لاک بزنید. البته شما یک لایه کاغد و سه لایه بیس کوت روی ناخن خود دارید. لذا لاک را باید تا حد ممکن نازک و فقط در دولایه بزنید. همچنین زمان بیشتری برای خشک شدن آن در نظر بگیرید.

مرکز ناخن مریم تقوی در لاهیجان ارائه دهند بهترین خدمات ناخن می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

نظرات بسته شده است.